Writing – Advance

دوره های رایتینگ پیشرفته با هدف کسب نمرۀ بالا تر از ۷/۵  طراحی شده اند و به زودی در سایت بارگذاری خواهند شد. متقاضیان شرکت در این دوره یا باید سطح بالایی از زبان انگلیسی بویژه در مهارت رایتینگ داشته باشند و یا دورۀ زایتینگ متوسط را گذرانده باشند.

در زیر درافت هایی که برای ساخت این دوره ها ساخته شده اند، به طور موقت و به صورت رایگان در اختیار شما قرار دارد تا از آنها استفاده کنید.

شناخت سوالات تسک ۲ رایتینگ و دقت به تمام جزئیات آن از مهمترین نکاتی است که داوطلب باید مدنظر داشته باشد. پس از درک سوال و دستورالعمل های آن، توجه به گرامر، پیوستگی ساختار متن و تنوع لغات عوامل تعیین کننده در کسب حداکثر نمره خواهند بود.

 

در انتخاب کلمات در تسک ۲، دو موضوع باید مورد توجه قرار گیرد: اول انتخاب صحیح کلمات برای جای مناسب در متن و دوم تنوع لغات و جلوگیری از تکرار آنها. این دو فاکتور در تناقض با هم هستند یعنی اگر تنوع را بالا ببرید احتمال خطا در استفاده از کلمۀ مناسب را خواهید داشت و اگر احتیاط کنید و فقط از کلماتی که در مورد کاربرد آنها مطمئن هستید استفاده کنید، تنوع لغات تان کاهش می یابد. ایجاد تعادل بین این دو فاکتور از عوامل موفقیت تان خواهد بود.

 

در بخش گرامر باید به دو موضوع توجه داشته باشید:

– صحت گرامر

به این معنی که ساختار های گرامری جملات، زمان ها، افعال و سایر اجزاء جملات تان کاملاً درست باشند.

– تنوع گرامر

منظور از تنوع گرامر عمدتاً تنوع در ساختار های جملات است. جملات دارای ساختار های simple، compound، Complex و compound complex هستند. لازم است از هر ۴ نوع جمله در متن استفاده کنید و بویژه توجه داشته باشید انواع جملات complex را چندین بار در بخش های مختلف متن به کار بگیرید.

 

 

در هر آزمونی نکات بسیار پیش پا افتاده ای وجود دارد که اتفاقاً می توانند تأثیر چشمگیری در نتیجه داشته باشند. نکاتی مانند چگونگی پر کردن پاسخنامه، مدیریت زمان و غیره

در آزمون رایتینگ (paper base) شما با دست می نویسید و سرعت نوشتن، تعداد کلمه در هر خط، اشتباه املایی یا اشتباه نوشتن اجزاء جمله و اصلاح آنها مسائل ظریفی هستند که بی توجهی به آنها زحمات شما را به هدر خواهد داد.

این ویدئو را حتماً ببینید.